Related Tags

Items tagged with:

Tags

WCN Hosted


1561 - 1590 of 3020


    • Results: Sanders Gough Robbie Burns Shields
      • 28 Jun 2016
      • Hutt Valley Harriers
      • Sanders Gough Robbie Burns Shields Hosted by Hutt Valley Harriers Saturday 25 June 2016 Senior Women/Masters Women – 6 km – Burns Cup Placing Name Time   Club 1 Kristi Perkinson 27:10 HVH 2 Georgina Cox 28:47 Wainuiomata 3 Nicky Braniff 28:51 Wainuiomata 4 Shelley-Ann Tietjens 28:55 Wainuiomata 5 Belinda Walker 30:08 Trentham 6 Trish Coley 31:01 HVH 7 Liz Whiteside 31:08 HVH 8 Keryn Morgan 31:19 HVH 9 Vanessa Trompetter 32:01 HVH 10 Lisa Kynaston 35:04 Trentham Burns Cup Place Club Points (2 to count) 1 Wainuiomata 5 2 HVH 7 3 Trentham 15 U20 Men and Women – 6 km – Gough Cup Placing Name Time Club 1 Luke Carman 24:28 Wainuiomata 2 Matthew Roberts 24:32 HVH 3 Randall Tyler 25:51 Trentham 4 Jack Thompson 26:41 Trentham 5 Natasha Goldsworthy 32:26 Wainuiomata Gough Cup Place Club Points (2 to count) 1 Wainuiomata 6 2 Trentham 7 Walkers – 6km – Walkers Cup Placing Name Time Club 1 Richard Willis 43:00 Trentham 2 Robyn Green 43:02 Masterton 3 Joseph Antcliffe 43:12 Trentham 4 Claudia Baechle 43:57 Masterton 5 Brendan McCauley 46:27 Wainuiomata 6 Sonja McLean 46:33 Trentham 7 Cathy Gordon 46:53 HVH 8 Unknown 51:18 ? 9 Vivienne Antcliffe 51:43 Trentham 10 Rose Martin 54:19 Wainuiomata 11 Barbara Coley 57:28 Wainuiomata 12 Robyn Small 1:00:58 Wainuiomata 13 Karen Forsyth 1:05:37 Wainuiomata 14 Maree Carman 1:05:37 Wainuiomata Walkers Cup Place Club Points (2 to count) 1 Trentham 4 2 Masterton 6 3 Wainuiomata 15 Boys/Girls U13/U11/U9 – 2km – Challenge Shield – (Times only for first 30 to finish in the race able to be recalled) Place Name Time Club Grade Age Grade Place 1 Joshua Jordon 7:21 Trentham BU13 1 2 Nathaniel Graham 7:22 HVH BU13 2 3 Colton Foss 7:35 Trentham BU13 3 4 Josh Allen 7:37 HVH BU13 4 5 Chris Coetzee 7:42 Trentham BU13 5 6 Marco Coetzee 7:50 Trentham BU13 6 7 Luke Stoupe 7:56 HVH BU11 1 8 Logan Stoupe 7:57 HVH BU13 7 9 AJ Prichard 8:00 HVH BU11 2 10 Nicholas Green 8:02 HVH BU13 8 11 Regan Kowalczyk 8:04 HVH BU13 9 12 Ashton Brew 8:10 Wainuiomata BU11 3 13 Oscar Strickland 8:16 HVH BU13 10 14 Callum Wos 8:23 Trentham BU11 4 15 Nhkata Holliwell 8:27 HVH BU13 11 16 Emalise Alding 8:28 HVH GU11 5 17 Amy Murray 8:29 HVH GU11 6 18 Quentin Carlson 8:33 Trentham BU11 7 19 Thomas Prichard 8:37 HVH BU9 1 20 Ashton Tietjens 8:40 HVH BU11 8 21 Trent Magee 8:40 HVH BU9 2 22 Kiara Flutey 8:49 Trentham GU13 12 23 Harrison Kowalczyk 8:50 HVH BU11 9 24 Aiden Jackson 8:51 HVH BU11 10 25 Gabriel Marenzi 9:00 HVH BU13 13 26 Ben Maluschnig 9:02 HVH BU13 14 27 Tyler Rollo 9:04 HVH BU13 15 28 Jonathan Green 9:05 HVH BU11 11 29 Taine Flutey 9:06 Trentham BU9 3 30 MacKenzie Winter 9:08 Wainuiomata GU13 16 31 Autumn Bradley Trentham GU13 17 32 Rebecca Forsyth Wainuiomata GU13 18 33 Gemma Gordon HVH GU13 19 34 Elliot Barr Trentham BU9 4 35 John O’Grady Trentham BU9 5 36 Finn Brew Wainuiomata BU9 6 37 Bailey Rollo HVH BU9 7 38 David Gordon HVH BU11 12 39 Sophia Avery HVH GU11 13 40 Katie Jordan Trentham GU9 8 41 Maddy Ross Trentham GU9 9 42 Sarah du Toit Trentham GU11 14 43 Skylar Langstraat HVH GU11 15 44 Lily Trompetter HVH GU13 20 45 Chloe Bothwell HVH GU13 21 46 Savannah Allen Trentham GU9 10 47 Joseph Trentham BU9 11 48 Chloe Bignall Trentham GU9 12 49 Heidi Carman Wainuiomata GU13 22 50 Tim Cherry HVH BU11 16 51 Sebastian Marenzi HVH BU11 17 52 Piper Carson Trentham GU9 13 53 Eloise Bothwell HVH GU9 14 54 Liam Carson HVH BU9 15 55 Ruby Flutey Trentham GU9 16 56 Jack Carson HVH BU11 18 Challenge Shield Place Club Points (5 to count) 1 Trentham 29 2 HVH 30 3 Wainuiomata 159 Men and Women U15/U18 – 4km – Robbie Shield Placing Name Time Club Grade 1 Joel Carman 13:22 Wainuiomata MU18 2 Logan Slee 14:03 Trentham MU18 3 Gus Reece 14:12 HVH MU18 4 Thomas Strawbridge 14:38 Trentham MU18 5 Daniel du Toit 14:54 Trentham MU15 6 Jonathan Roberts 14:55 HVH MU15 7 Cameron Forsyth 14:58 Wainuiomata MU15 8 Harry Poland 15:04 Trentham MU18 9 Oliver Barrass 15:08 Trentham MU18 10 Bill Gray 15:15 Trentham MU18 11 Jayme Maxwell 15:32 HVH WU18 12 Anthony Rowe-Penny 16:20 Masterton MU18 13 Tristan Bagnall 16:43 Trentham MU15 14 Philip Bewley 16:53 Wainuiomata MU18 15 Maria Geoghegan 17:13 Trentham WU15 16 Lucy England 17:21 HVH WU18 17 Bianca Green 17:51 Masterton WU18 18 Luke Te-Moana 17:53 Trentham MU15 19 Madison Robinson 17:54 Trentham WU18 20 Hannah Gordon 18:52 HVH WU18 21 McKenzie Jacques 19:19 Trentham WU18 22 Sam Lightfoot 20:30 Wainuiomata WU18 23 Grace Forsyth 20:31 Wainuiomata WU18 Robbie Shield Place Club Points (3 to count) 1 Trentham 11 2 HVH 20 3 Wainuiomata 22 Senior Men and Masters Men – 8km – Sanders Cup Placing Name Time Club 1 Michael du Toit 28:50 Trentham 2 Mat Rogers 28:52 HVH 3 Joe Durant 30:11 Visitor 4 Mark Searle 31:23 Trentham 5 Michael Beaumont 31:48 Trentham 6 Dominic Green 32:00 Masterton 7 Kevin Thompson 32:10 Trentham 8 Brendan Quirke 33:07 HVH 9 Darren Gordon 33:16 HVH 10 Marcus Smith 34:31 HVH 11 Bill Trompetter 35:11 HVH 12 Malcolm McDonald 35:23 Masterton 13 Jared Bothwell 35:27 HVH 14 Paul Newsom 35:29 HVH 15 Graeme Burr 35:51 HVH 16 Ray Haste 36:51 Masterton 17 Neil Sargisson 36:55 HVH 18 Matt Poland 37:11 Trentham 19 Mike Wespel-Rose 38:11 HVH 20 Paul Richardson 38:29 Wainuiomata 21 Paul Strickland 39:52 HVH 22 Warren Pettigrew 39:59 Wainuiomata 23 Andrew Smith 40:35 Trentham 24 Stewart Clement 40:52 Wainuiomata 25 Steve Robertson 41:33 HVH 26 Tory Martin 43:30 Wainuiomata 27 Keith Holmes 44:05 HVH 28 Martyn Cherry 44:29 HVH 29 Albert van Veen 49:05 HVH Ray Wallis (6km) 42:01 Aurora Sanders Cup Place Club Points (3 to count) 1 Trentham 10 2 HVH 19 3 Masterton 34
      • Accepted from HVH news
      • Tagged as:
      • wainuiomata
      • huttvalley

    • 2016 May
      • 22 Jun 2016
      • Wellington Marathon Clinic
      • WELLINGTON MARATHON CLINIC Minutes of Management Committee Meeing 6pm – 7pm, Central Library, 15 May 2016 Present Mike Candy (Chair), David McCrone, Judith Dennis, Tony Oakshatt, Wim van Dijk. Apologies Lynda Young Minutes of last meeting Moved Wim / Judith: … Continue reading →
      • Accepted from WMC news
      • Tagged as:
      • libraries

    • Dorne Cup U20 results
      • 11 Jun 2016
      • Hutt Valley Harriers
      • Matthew Roberts 00:16:03 MU20 Phoebe McKnight 00:14:49 WU18 1st winning team Jayme Maxwell 00:15:34 3rd Lucy England 00:17:02 Hannah Gordon 00:18:40 Peter Roberts 00:13:56 MU18 Gus Reece 00:14:33 Nathaniel Graham 00:07:41 BU13 2nd team Joshua Allen 00:07:59 Logan Stoupe 00:08:01 Nicholas Green 00:08:04 Reegan Kowalczyk 00:08:30 Nicholas Drayton 00:08:43 Nkhata Hollywell 00:08:46 Oscar Strickland 00:08:48 Tyler Rollo 00:09:14 Ben Maluschnig 00:09:22 Henry Mellor 00:09:41 Nicholas England 00:10:41 Harvey Butler 00:10:57 Alexander Prichard 00:07:48 BU11 1st winning team Kian O’Connell 00:08:36 Ashton Tietjens 00:08:50 Luke Stoupe 00:09:04 Jonathan Green 00:09:05 Harrison Kowalczyk 00:09:23 Hunter Hughes 00:09:55 James Ronchetti 00:10:28 Tim Cherry 00:14:52 Rylee Watt 00:08:43 GU13 Charlotte Ross 00:09:34 Gemma Gordon 00:09:37 Lily Trompetter 00:10:15 Emalise Alding 00:09:16 GU11 2nd team Amy Murray 00:09:17 Jessica Mckenzie 00:10:30 Phoenix Taylor 00:13:51 Jorja Watt 00:14:18 GU15 Johnathon Roberts 00:11:41 BU15 3rd Thomas Prichard 00:04:15 BU9 1st winning team Trent Magee 00:04:20 2nd Bailey Rollo 00:04:50 Liam Carson 00:05:59 Annabel England 00:05:47 GU9 Eloise Bothwell 00:05:57 Stefania Butler 00:06:52
      • Accepted from HVH news
      • Automatically tagged as:
      • athletics
      • huttvalley
      • wcnhosted

    • Old Timers Day
      • 22 May 2016
      • Western Suburbs Rugby Football Club
      • The Wests Roosters Old Timers Day will be held this Saturday 28 May. All teams will be playing at Ian Galloway Park throughout the afternoon. Celebrations including the Pressie's 25th Birthday Bash will be held at the clubrooms from 4.30pm. All supporters and players welcome.
      • Accepted from Wests rugby news
      • Automatically tagged as:
      • rugby
      • wcnhosted

    • Kids Vosseler Results U18-U11 – provisional
      • 21 May 2016
      • Hutt Valley Harriers
      • Placing Name Time 2 Nathaniel Graham 00:07:06 1 Alexander Prichard 00:07:25 Joshua Allen 00:07:46 Logan Stoupe 00:07:47 Reegan Kowalczyk 00:07:53 Nicholas Green 00:07:56 Oscar Strickland 00:08:13 4 Kian O’Connell 00:08:21 Nicholas Drayton 00:08:29 Henry Mellor 00:08:36 Ashton Tietjens 00:08:42 Aiden Jackson 00:08:44 Luke Stoupe 00:08:45 Rylee Watt 00:08:49 Jonathan Green 00:08:52 2 Emalise Alding 00:09:03 3 Amy Murray 00:09:16 Gemma Gordon 00:09:31 Charlotte Ross 00:09:34 Tyler Rollo 00:09:37 Bailey Rollo 00:09:41 Nicholas England 00:10:14 David Gordon 00:10:20 Lily Trompetter 00:10:24 Phoenix Taylor 00:11:30 4 Peter Roberts 00:13:11 Tim Cherry 00:13:25 1 Phoebe Mcknight 00:13:28 Gus Reece 00:13:33 3 Johnathon Roberts 00:14:12 Reuben Goldingham-Newsom 00:14:29 2 Jayme Maxwell 00:14:33 Jorja Watt 00:18:12 Hannah Gordon 00:18:44 Provisional results only – some missing
      • Accepted from HVH news
      • Tagged as:
      • vosseler

    • Newsletter 18 May
      • 19 May 2016
      • Hutt Valley Harriers
      • This week’s newsletter can be read online in full by clicking here Saturday 21 May – Vosseler Shield This weekend we have the 93rd Vosseler Shield, the first of the Wellington Centre’s individual inter-club races for the season.
      • Accepted from HVH news
      • Tagged as:
      • vosseler


1561 - 1590 of 3020


Latest Newsitems

The latest newslog items.