Related Tags

Paekakariki Surf Lifeguards items have been tagged with:

Tags

Paekakariki Surf Lifeguards and MMA

Just Paekakariki Surf Lifeguards
    • 2019/20 Club Prizegiving and Awards
      • 22 Jun 2020
      • Paekakariki Surf Lifeguards
      • Derbridge Cup (7yr Boys) – Humphrey Curtis Bowers Cup (7yr Girls) – Lucia Harfitt Magee Cup (8yr Boys) – Zeplin Burglass-Devereux Porter Family Cup (8yr G) – Honor Dreaneen, Abigail Maguire Brinck Cup (9yr B) – Asher Thomas Cheesman Cup (9yr G) – Molly Sherriff Shaw Cup (10yr B) – Felix Thomas Frain Cup (10yr G) – Lola Cowley Thomson Parker Cup (11y B) – Not contested Lyall Cup (11y G) – Ella Chamberlain Harvey Cup (12yr B) – Renn Harper Sewell Cup (12yr G) – Zoe Bailey Hill Allen Cup (13yr B) – Not contested Imrie Cup (13yr G) – Ava Jones Eddie Bethall Cup – Surf Race – Felix Thomas Instructors Cup – Surf Race – Ava Jones Junior of the Year Shield – Ava Jones Brophy Trophy (U16 B) – Alex Cecioni Forbes Cup (U16 G) – Mickey Jones Rose Bowl (U19 B) – Max Jones Valentine Trophy (U19 G) – Georgia Ballentyne Hooky Cup (Open M) – Jamie Norris Wills Cup (Open W) – Brianna Norris Open Men Ski Cup – Max Jones Jane Perkins Shield Ski – Amy Dellow Pat Cheesman Trophy Surf Race – Alex Cecioni Kapiti Cup Surf Race – Katie Trott Coaches Choice – Amy Dellow Kennelly Cup, Sportsman of the Year – Alex Cecioni Hodder Family, Sportswoman of the Year – Georgia Ballentyne Bednarek-Trott Cup, Sports Team of the Year – U23 Magpies: Keely Saunders, Alex Coupe, Gemma Woolcock, Taylor Smith, Shane Radovanovich JP IRB Shield – Dwight Garton Rookie of the Year – Robbie Strombom Most Promising Lifeguard – Sarah Warren Simpson Shield, Patrol Team of the YearPatrol Team 3: Sarah Downs (Patrol Captain), Riley Crosbie, Jason Perry, Amy Spiekerman, Nikita Cameron-Bennett, Max Jones, Freya Hodge, Bella Brewer, Mia Litten, Callum Humphries Rescue of the Year – Brianna Norris, Ben Strombom, Sarah Warren, Riley Crosbie Lifeguard of the Year – Mike Ward Volunteer of the Year – Peter Jones Coach of the Year – Shane Radovanovich Official of the Year – Richard Whinham Instructor the Year – Brianna Norris New lifeguards 2020 Robbie StrombomWilliam ButtershawGeena Pombo-VermeyNikita Cameron-BennettBen NorrisAva JonesLily KeatingMia LittenSavannah WardMatt BurnerBella Brewer
      • Accepted from PSLG news by feedreader
      • Tagged as:
      • kapiti
      • art
      • pies
      • sport
      • mma

Latest Newsitems

The latest newslog items.

    • Winter Series Points table after Race 2 (31 July 2021)
      • 1 Aug 2021
      • Kapiti Cycling Club
      • Here are the points after Race 2: A GRADE Race 2 Points balance Points Round 2 Total Points Name Place       Steve Bale 4 20 12 32 Katie Richards 11 17  1 18 Christopher Paul Harris 3 14 14 28 Peter Mora 1 12 20 32 Campbell Jamiesen   10   10 Jack Polley 9 8 5 13 Matthew Cryer 16 7 1 8 Matt Frecklington 10 6 4 10 Luke McDermott 18 5 1 6 Josh Courtis 2 4 17 21 David Finley 6 1 8 9 Daniel Shepherd 5   10 10 Rob Kilvington 6   8 8 Matt Shatland 8   6 6 Paul Rawlinson 12   1 1 Tony Gestro 13   1 1 Mark Hussey 14   1 1 Thomas Berry 15   1 1 Matthew Webber 17   1 1 Elliot Robertson 19   1 1 Callum Kennedy 20   1 1 David Weaver 21   1 1 B GRADE  Race 2 Points balance Points Round 2 Total Points Name Place       Stephen O'Keefe 1  20 20 40 Paul Rawlinson    17   17 Mark Coburn 3  14 14 28 Oliver Ferry    12   12 Rhys Evans 9  10 5 15 Darren Murdie 11  8 1 9 Mike Dunne 4  7 12 19 Andrew Anson    6   6 Tim Mackey 20  5 1 6 Mike Craine    4   4 Alex Foden    1   1 Leon Goodwin 8  1 6 7 Johan Oelofse    1   1 Gary Clareburt 18  1 1 2 Richard Graham 6  1 8 9 Dwight garton 21  1 1 2 Rob Ryan 10  1   11 Carl Dickeson 15  1 1 2 Andrew Richardson    1   1 Euan Mason    1   1 Yoshi Shinoda 5  1 10 11 JOSHUA TURNBULL    1   1 Matthew Walker 16  1 1 2 Chris Sharot 2   17 17 Alex Foden 7   7 7 Kristine Ford 12   1 1 Tim Lloyd 13   1 1 Nathan Cook 14   1 1 James de Hair 17   1 1 Toshi Yamauchi 19   1 1 C GRADE  Race 2 Points balance Points Round 2 Total Points Name Place       Ian Riddle 1  20 20 40 Janice Hill 5  17 10 30 John Valentine    14   14 Ian Gordon 12  12 1 13 Ian Cooke 9  10 5 15 Dave Chandler 10  8 4 12 Bruce Edgar 7  7 7 14 Chris McBride 3  6 14 20 John Pratt 14  5 1 6 Greg Overton    4   4 Tony Levaggi    1   1 Oscar Goodwin 2  1 17 18 Adrian Mckenzie    1   1 Alex Glenn 15  1 1 2 Kenzey Compton    1   1 Hugh Swartbooi 17  1 1 2 Wayne John Fage 18  1 1 2 Jo Neeson 4   12 12 Mike Harding 6   8 8 Steve Nagy 8   6 6 Millie Donald 11   1 1 Phil Cocker 13   1 1 Ian Fraser 16   1 1 D GRADE  Race 2 Points balance Points Round 2 Total Points Name Place       Ian Fraser    20     Jo Neeson    17     Robert Scotcher 1  14 20 34 John Rowlinson 7  12 7 19 Serena Scotcher 3  10 14 24 Dave Downer 4  8 12 20 Reg Robinson    7     Darryn Cooke 2   17 17 Jamie Carey 5   10 10 Mark Neeson 6   8 8 Frances de Hair 8   6 6 Liz Gasson DNF   1 1 SOCIAL CIRCUIT  Race 2 Points balance Points Round 2 Total Points Name Place       Kassidy compton    20   20 Eve Rongo    17   17 Louise Kātene    14   14 Des Batten 1   20 20 Catherine Reid 2   17 17 Andrew Lowe 3   14 14 Euan Mason 4   12 12
      • Accepted from Kapiti Cycling Club results 2020 by feedreader
      • Automatically tagged as:
      • kapiti
      • cycling